pl  /  en  /  de  /  ru

Aktualności

15/03/2022

SIDOLUX unowocześnia swój wizerunek

SIDOLUX®, polska marka renomowanych środków czystości, obecna na rynku od blisko 30 lat, przechodzi całościowy rebranding. Zmienia się logo oraz projekty wszystkich etykiet i opakowań znanych środków czystości. Odświeżona identyfikacja wizualna jest nowoczesna, czytelna i podkreśla wieloletnią tradycję marki. SIDOLUX® jednocześnie rusza z kampanią wizerunkową pod hasłem „Dobrze się sprząta razem”.

 

Nowe logo SIDOLUX® zyskało niebieskie tło oraz złoty akcent, podkreślający tradycję i pozycję marki. Sam napis jest bardziej zwięzły, ma nowocześniejszą czcionkę, a ostatnia litera z nazwy – „X” przechodzi w łuk, nadając całemu logotypowi charakterystyczny, eliptyczny kształt. Na odświeżonych, czytelnych etykietach produktów umieszczono dodatkowe informacje dla konsumentów – korzyści z używania danego preparatu oraz zapach. Marka SIDOLUX® znana jest bowiem bogatej gamy nut zapachowych swoich produktów, które czynią sprzątanie przyjemnym.

 

Nowy wizerunek jest częścią naszej aktualnej strategii komunikacyjnej, którą będziemy prowadzić i rozwijać w najbliższym czasie. Odświeżone logo jest dobrze widoczne i czytelne dla konsumenta. Z jednej strony podkreśla dobrze znaną – już od 1993 roku – jakość marki SIDOLUX® , z drugiej eksponuje nowoczesny design. Działania realizujemy pod hasłem: „Dobrze się sprząta razem”.– mówi Marta Całus, Trade & Marketing Manager marki SIDOLUX®.

 

Kompleksowy rebranding SIDOLUX® powierzono agencji SiebertHead. – Przeprowadzony rebranding pozwala uzyskać spójność asortymentu, ułatwia nawigację między wariantami produktów i eksponuje ich najistotniejsze cechy. W efekcie będzie skracał decyzję o zakupie i przyczyniał się do wzrostu sprzedaży – wyjaśnia Sławek Kluziak, Global Branding Director w SiebertHead. I dodaje – Praca dla polskich, ambitnych marek, takich jak SIDOLUX®, jest wyjątkowo inspirująca dla naszego zespołu.

 

– Jesteśmy przekonani, że w szczycie sezonu sprzedażowego który przypada w okolicy Świąt Wielkanocnych, marka będzie dobrze widoczna.  Pozytywny odbiór przez konsumentów zwiększy rotację z półki i umocni pozycję w kluczowych dla kategorii kanałach. Odświeżone etykiety przyciągają wzrok na sklepowej półce i zachęcają do zakupu. Potwierdzają to liczne, przeprowadzone przez nas badania – dodaje Michał Kowalski, Dyrektor Sprzedaży marki SIDOLUX®.

 

W ramach kampanii „Dobrze się sprząta razem” marka udowadnia, że nawet codzienne porządki mogą być ogromną przyjemnością, o ile sprząta się razem z... kimkolwiek lub czymkolwiek, co sprawia nam radość. Towarzyszem naszych porządków może być domownik lub po prostu radosna muzyka, podcast i oczywiście – ulubione produkty do sprzątania. W ramach kampanii „Dobrze się sprząta razem” przewidziane są aktywacje influencerskie, kampania mediowa oraz media relations. Za działania z zakresu public relations odpowiada agencja PR Hub.

 

 


Zobacz pozostałe wpisy